starý tisk

Text dotazu

Dobrý den, jsem studentka Fakulty restaurování univerzity Pardubice, oboru konzervování a restaurování knižní vazby a dokumentů. Jako praktickou bakalářskou práci restauruji knihu SV. A V G V S T I N I H I P P O N E N S I S TOMVS VI., VII , P A R I S I I S, 1614. Chci se Vás zeptat, zda se ve Vaši sbírce tato kniha, nebo jiná kniha ze souboru nachází a zda by bylo možné si přijít tuto knihu prohlédnout.

Odpověď

Dobrý den, prověřili jsme možné zdroje Národní knihovny (elektronický katalog NK ČR - http://sigma.nkp.cz/cze/nkc; naskenované katalogy Katif - Generální katalog I. - http://katif. nkp.cz; digitální knihovnu Manuscriptorium - http://www.manuscriptorium.com/Site/CZE/default_cze.asp), ale záznam uvedeného tisku jsme bohužel nenalezli. Objevili jsme ho však pravděpodobně ve fondu Vědecké knihovny v Olomouci (http://www.vkol.cz), v katalogu starých tisků (http://aleph.vkol.cz/F/?func=find-b-0&local_base=svk01_stt):
 
S. Aurelii Augustini Hipponensis Episcopi Operum : Tomus VI., Continens ΤΑ´ ΠΟΛΕΜΙΚΑ: hoc est, Decretationes Adversus Haereses, praecipue Iudaeorum, Manichaeorum, Priscillianistarum, Origenistarum, Arrianorum, & Iouiniani Tomus VII., Continens Reliquam Partem ΤΩΝ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ, in alias duas diuisam: quarum priore aduersus Donatistas, posteriore contra Pelagianos dimicat Tomus VII. Annotationes. Parisiis : [S.n.], 1614. 383 s. ; 638 s. ; [290] s. 
 
Podrobnější informace o tomto tisku naleznete přímo ve zmíněném katalogu včetně možnosti výpůjčky v případě, že máte čtenářský průkaz VK Olomouc. Pokud ne, knihovna provozuje také službu Ptejte se knihovny, kde se můžete o možnostech nahlédnutí do knihy dále informovat (http://www.vkol.cz/ptejte-se-knihovnika/). Další knihovny, které mají také bohaté sbírky starých tisků a které byste mohla případně oslovit, jsou Moravská zemská knihovna v Brně (http://www.mzk.cz) nebo Knihovna Národního muzea (http://www.nm.cz/knihovna-nm/).

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

09.04.2009 15:43

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu