staré mapy

Text dotazu

Hledám obrázek středověké mapy kde by byly vyobrazeny různé mořské bájné ryby.

Odpověď

Dobrý den, ukázky starých map najdete například v těchto dvou publikacích, které jsou k dispozici v Národní knihovně ČR, v nich najdete také bibliografii.

The charting of the oceans : ten centuries of maritime maps / Peter Whitefield. -- 1st pub.. -- Bristol : British Library, 1996. -- 136 s. : il. (některé barev.), mapy (některé barev.) ; 30 cm

Staré mapy = Antique maps and charts / A. L. Humphreys ; Z angl. přel. Eva Konšelíková ; Úvod Jonathan Potter. -- 1. čes. vyd.. -- Praha : Kartografie, 1992. -- 141 s. : mp. (některé barev.) ; 31 cm

Na internetu jsme našli například tyto stránky:

http://bell.lib.umn.edu/map/ , zde je pěkná následující mapa http://bell.lib.umn.edu/map/OLAUS/indexo.html

http://www.davidrumsey.com/ - zde by se snad našlo něco v naskenovaných starých atlasech.

Pokud jde o vyobrazení různých fantastických ryb a mořských oblud, nejčastěji jsme je našli na mapách ze 16. století. Starší, středověké mapy jsou poměrně jednoduché. Je také třeba brát v úvahu, že mořeplavba se rozvíjí zejména na počátku novověku.

Obor

Geografie. Geologie. Vědy o zemi

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

13.11.2008 10:48

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu