Staré knihy

Text dotazu

Dobrý den,doma jsme probrali knihy,které se nám nahromadily za více jak 30 let a spoustu z nich chceme vyhodit. Resp.je nám líto je natvrdo vyhodit a hledáme alternativy. Je možné,že by se třeba nějakému sběrateli mohla některá hodit. Nechceme knihy přímo nutit do knihovny, ale existuje nějaká sbírka nebo cokoli, jak bychom ty knihy mohli dát i zadarmo lidem k dispozici? Pokud ano, kam bychom měli knihy dopravit? Velice Vám děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobré ráno,

Váš vztah ke knížkám mě potěšil a máte pravdu, že do fondu knihovny není vhodné zařazovat staré knihy. Ve vstupní hale naší budovy (u vchodu) je umístěný regál, kam občané mohou starší tituly (čisté, nepotrhané atd.) donést. Vyřazujete-li, dle Vašeho uvážení, knihy vzácnější, můžete je nabídnout do antikvariátu v Jablonci nebo v Liberci. Pokud chcete vyřazené knihy dovézt do naší knihovny, domluvte se předem s knihovnicí ze studovny v přízemí budovy. Otevřeno máme do konce června každý den od 8 do 18 hodin, o letních prázdninách je otevřeno pouze v úterý a ve čtvrtek.

Obor

Informace o knihovně

Okres

Jablonec nad Nisou

Knihovna

Městská knihovna Jablonec nad Nisou

Datum zadání dotazu

17.06.2019 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu