Stáhnutí videa s koncovkou asx

Text dotazu

Dbrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li se dá stáhnout video, které má koncovku ".asx"
do podoby, aby šlo přehrát na nepřipojeném počítači k internetu (k počítači ve stavu off-line). Tento soubor má pravděpodobně funkci takovou, že pokud se stáhne tak tento soubor je pouze odkazem na video uložené v síti internet (ve Windows Media Player to ukazuje, že se program připojuje k médiu; za druhé má soubor velikost 1 KB - což svědčí o tom, že toto video opravdu není v počítači uložené svým obsahem, ale pouze odkazem na obsah, který je umístěn v síti internet).

Odpověď

Soubory s koncovkou ASX je problematické stahovat, protože ani ve zdrojovém kódu stránky nelze dohledat reálné umístění souboru s videem, ale pouze umístění souboru přehrávače. Odpověď tedy zní, že se tyto soubory dají bez potíží přehrávat, nikoliv stahovat. Pěkný článek k tomuto tématu si můžete přečíst např. na:

http://www.zive.cz/default.aspx?article=131095