Správná citace

Text dotazu

Dobrý den, chci se prosím Vás zeptat na správné citovaní u tohoto případu. V knize - BADE, J. K. Evropa v pohybu: Evropské migrace dvou staletí. Praha: Lidové noviny, 2005 autor pod určitým odstavcem odkazuje na díla několika dalších autorů. Odstavec tedy parafrázoval a vlastně "poskládal" z děl jiných autorů. Pokud já přebírám a parafrázuji z tohoto odstavce větu, jak by vypadal odkaz na zdroj v poznámce pod čarou? Např. odstavec z knihy od BADE, kde odkazuje na tohoto autora: Frantzioch 1987 – Die Vertriebenen. Děkuji Vám moc předem za odpověď.
S pozdravem Němcová

Odpověď

Dobrý den,

ráda bych touto cestou odpověděla na Váš dotaz ohledně správné citace. Pokud jste čerpala z monografie Evropa v pohybu - budete citovat tento dokument. Velmi srozumitelně jsou citace a jejich parafrázování popsány na webových stránkách Nové citační normy ISO 690:2011 - www.iso690.zcu.cz.

Přeji pěkný den

S pozdravem

B.Bindrová

oddělení studovna

Knihovna P. Bezruče Opava

Použité zdroje

www.iso690.zcu.cz

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

Opava

Knihovna

Knihovna Petra Bezruče v Opavě

Datum zadání dotazu

28.04.2016 19:57

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu