Správná citace

Text dotazu

Dobrý den, chci se prosím Vás zeptat na správné citovaní u tohoto případu. V knize - BADE, J. K. Evropa v pohybu: Evropské migrace dvou staletí. Praha: Lidové noviny, 2005 autor pod určitým odstavcem odkazuje na díla několika dalších autorů. Odstavec tedy parafrázoval a vlastně "poskládal" z děl jiných autorů. Pokud já přebírám a parafrázuji z tohoto odstavce větu, jak by vypadal odkaz na zdroj v poznámce pod čarou? Např. odstavec z knihy od BADE, kde odkazuje na tohoto autora: Frantzioch 1987 – Die Vertriebenen. Děkuji Vám moc předem za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

pokud jste čerpala z monografie Evropa v pohybu - budete citovat tento dokument. Velmi srozumitelně jsou citace a jejich parafrázování popsány na webových stránkách Nové citační normy ISO 690:2011 - www.iso690.zcu.cz.

Použité zdroje

www.iso690.zcu.cz