Správná citace

Text dotazu

Dobrý den, chci se prosím zeptat na správnou citaci tohoto zdroje z německého statistického úřadu. V dokumentu, jehož odkaz jsem Vám zaslala je na str. 29 tabulka pod kterou je napsán zdroj - Quelle: Bevölkerungsfortschreibung und Ausländerzentralregister (AZR). Chtěla bych se tedy zeptat, jak přesně citovat z tohoto zdroje, když je v textu napsán tento původní zdroj, ovšem já mám k dispozici pouze tento. Děkuji moc.

https://www.destatis.de/DE/[…].pdf?__blob=publicationFile

Odpověď

Dobrý den,

vždy je potřeba citovat zdroj, který máte v ruce, případně k němu máte přístup online tzn. ve Vašem případě celý dokument, k němuž jste mi poslala odkaz. To, že je na straně 29 tabulka, pod níž je odkaz na další zdroj, to už nemusíte řešit. Vy citujete celý pramen, z něhož jste čerpala, tzn. Bevölkerung und Erwerbstätigkeit. Citovat byste měla dle platné citační normy ISO 690, interpretaci normy najdete v příloze.

Přílohy

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

Frýdek-Místek

Knihovna

Knihovna Třinec

Datum zadání dotazu

12.04.2016 08:45

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu