spolupráce českých a slovenských knihoven

Text dotazu

Dobry den, chcela by som sa spytat na moznost pozciavania knih z ceskych kniznic, ak zijem a studujem na Slovensku. Zaujima na, ci existuje nejaka sluzba medzikniznicnej vypozicky medzi ČR - SR, pripadne ako by som sa mohla dopracovat ku kniham, kt. v slovenskych knizniciach neviem najst ale v ceskych katalogoch su. Ďakujem pekně.

Odpověď

Dobrý den,

pro výpůjčku knihy z českých knihoven se obraťte na knihovnu v místě vašeho bydliště, která vám sdělí i podmínky výpůjčky. Jedná se o standartní mezinárodní meziknihovní službu, a to službu placenou, platba se provádí po dodání dokumentu nebo kopií.

Pro  Národní knihovnu ČR naleznete informace o meziknihovních službách  na adrese http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/ziskat-knihu-nebo-kopie-z-jine-knihovny.