Společnost a sport, příloha Zlaté Prahy

Text dotazu

Dobrý den, v r. 1903 začala vycházet zvláštní pravidelná příloha spojených týdeníků Zlaté Prahy a Světozoru, Společnost a Sport.
Nevíte do kdy vycházela a kolik čísel celkem vyšlo?
Je možné, že po r. 1904 po oddělení Zlaté Prahy a Světozoru vycházela jako příloha jednoho nebo druhého týdeníku?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

když se roku 1899 M. A. Šimáček se Světozorem ocitl ve finančních obtížích, uzavřel s nakladatelem J. Ottou dohodu o sloučení obou rodinných časopisů, Zlaté Prahy a Světozoru, které si svým způsobem do té doby konkurovaly. Projevilo se to ve Zlaté Praze změnou podtitulu v záhlaví jednotlivých čísel (od č. 9 roč. 17 do roč. 21), od následujícího roč. 18 i rubrikou Světozor.

Po sloučení obou periodik 1899/1900 od č. 9 - 1903/04 (roč. 17 - 21) se změnil podnázev na Spojené týdeníky Světozor a Zlatá Praha. Příloha Společnost a sport, pořádal J. Zyka Borotínský, vycházela měsíčně  v letech 1902/1903 - 1903/04 (roč. 20-21).

Zdroj: Lexikon české literatury. Osobnosti, díla, instituce. Praha: Academia, 2008.

Nepodařilo se nám najít, že by příloha Společnost  a sport pokračovala dál jen u Zlaté Prahy nebo u Světozoru. Domníváme se, že nepokračovala, že zanikla, i když zprávy ze společnosti i sportu se v časopisech objevovaly.