spisy Aloise Jiráska

Text dotazu

Dobrý den,
potřeboval bych zjistit co vyšlo v edici: "Sebrané spisy Aloise Jiráska" kterou vydávalo nakladatelství J. Otto, společnost s r.o. v době zhruba od 1925 - 1930. Jedná se publikace, které měly zelený přebal s dívkou s lyrou a lvem zlatou linkou.
Můžete mi prosím nějak pomoci ?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

v příruční knihovně studovny Referenčního centra Národní knihovny je zařazena personální bibliografie Aloise Jiráska (signatura 54 G 39695 nebo 929(01) Jirásek), která obsahuje i soupis knih s názvem

 "Sebrané spisy Aloise Jiráska. 1. vydání ve 45 svazcích u Jana Otty v Praze v letech 1890-1930".

V tomto soupisu byste si mohl dohledat, které publikace vyšly v letech 1925-1930 v edici Sebrané spisy.

Podle přebalu není jisté, že byste u nás dohledal kompletní řadu, protože původní vazba knihy je často nahrazena novou.

Pokud byste měl zájem přijít k nám do knihovny, musíte si zakoupit vstupenku za 10,-Kč, k objednání knih musíte mít naši průkazku,http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/stat-se-ctenarem.