Spisovatelka Lenka Reinerová - dotaz na překlad

Text dotazu

Dobrý den,
mohli byste mi, prosím pěkně, sdělit, z jakého originálu, či vůbec - nevím, byla přeložena kniha spisovatelky Lenky Reinerové? Jedná se o tuto níže uvedenou knihu, kterou napsala zřejmě s tehdejším manželem T. Balkem. A nebo je to již samotný český rukopis. Nevíte, byl bych Vám moc zavázan!
Citace:
Theodor Balk, Lenka Reinerová. Ze dvou deníků. SNPL, 1958 - Počet stran: 181.
Velké díky.

Odpověď

Dobrý den,

dle informací obsažených v elektronickém katalogu Národní knihovny, byla kniha Ze dvou deníků přeložena z německých rukopisů. Knihu přeložil O. Horník (bohužel se nám nepodařilo najit celé jméno překladatele ani víc informací o jeho překladatelském díle).

Zdroj:

NKC - Elektronický katalog Národní knihovny ČR: http://aleph.nkp.cz/cze/nkc