Spisovatel Rudolf Faukner

Text dotazu

Dobrý den. Zajímám se o osud předválečného radiotechnika a později také spisovatele vědecko-fantastického žánru pana Rudolfa Fauknera (* 12.12.1889 - 11.06.1971).
Rovněž sháním jeho fotografii a místo kde zemřel. Možná by mohla být nějaká zmínka v záložkách jeho knih. Pan Faukner psal rovněž ve spolupráci s panem Charouzem pod pseudonymem Fauchar

Odpověď

Dobrý den,

nejpodrobnější informace o R. Fauknerovi podává heslo ve Slovníku české literární fantastiky (s. 66-67), stručnější heslo pak Encykopedie SF.
R. Faukner zemřel v Praze, jeho portrét se nám zjistit nepodařilo. Vzhledem k tomu, že jej neuvádí citovaný slovník, zřejmě v běžných pramenech k dispozici není.

Prameny:
Slovník české literární fantastiky a science fiction / Ivan Adamovič. -- Vyd. 1.. -- Praha : R 3, 1995. -- 349 s. : il., portréty ; 22 cm

Encyklopedie literatury science fiction / sestavili Ondřej Neff a Jaroslav Olša, jr.. -- Praha : AFSF ; Jinočany : H & H, 1995. -- 555 s. ; 24 cm