specialni znakova rec makaton pro deti s autismem a mentalni retardaci

Text dotazu

Dobry den, mam postizeneho chlapce autistu s mentalni retardaci, nemluvi a rada bych u nej zacala se specialni znakovou reci Makaton,par zakladnich znaku uz zvladne a rada bych ho dale ucila.Zajimalo by me zda nemate knihy nebo studie o tomto tematu. Dekuji

Odpověď

Dobrý den,

bohužel v našem fondu jsme našli pouze jednu publikaci, která má slovníkovou část. Stejný slovník jsme našli v této prezentaci:

www.ksp.upol.cz/cz/clenove/profil/langer/download/malc/04-Makaton.ppt . Dokumenty ve fondu NK ČR (3 publikace) pouze obšírně popisují tuto metodu jako jednu z forem komunikace a pro Vás nejsou vhodné. Dovolila bych si Vám doporučit organizaci SPC pro děti a mládež s vadami řeči s.r.o. Na jejích stránkách jsme našli některé pomůcky (viz.  http://www.alternativnikomunikace.cz/stranka-pomucky-12) a jistě by Vám dokázala lépe prakticky pomoci. Další zajímavý kontakt je součástí tohoto odkazu: http://www.dobromysl.cz/scripts/detail.php?id=96 .

Obor

Výchova a vzdělávání

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.01.2017 22:14

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu