Spartakiáda

Text dotazu

Dobrý den, v naší škole připravujeme akademii, ve které jsem se zaměřili na historii tělesné výchovy. Narazili jsme ale na problém při shánění materiálu s tématem spartakiády. Nemůžeme nic sehnat ani na internetu. Nevíte, zda je k dispozici nějaký filmový materiál, nebo stručný popis cviků, které se na spartakiádě cvičili? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

ve své době byla vydána řada příruček pro spartakiádní cvičení. V Národní knihovně jsou evidovány v bázi NKC (http://sigma.nkp.cz/F - do pole předmětu zadejte : spartakiáda). Záznamy je možné uspořádat podle data vydání (čímž se jakžtakž oddělí jednotlivé spartakiády).
Tyto publikace je možné studovat v Národní knihovně, popřípadě lze u vybraných objednat kopie na adrese: reference@nkp.cz .
Pokud jde o filmy, obraťte se spíše na Národní filmový archiv (www.nfa.cz) .
Institucí, která by vám lépe pomohla je Národní muzeum (Oddělení dějin tělesné výchovy a sportu - http://www.nm.cz/historicke-muzeum/dejiny-sportu.php ).

Obor

Tělesná výchova a sport. Rekreace

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

28.11.2007 10:39

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu