Španělské časopisy z archeologie

Text dotazu

Dobrý den, jsem studentem prvního ročníku Archeologie a dostal jsem za úkol opatrit seznam archeologických časopisů ve Španělsku, názvy, rok vydání, jak často vycházejí a stránkový rozsah. Mohl bych ten seznam u vás získat? Děkuji za rychlou odpověď.

Odpověď

pokud jste studentem Západočeské univerzity v Plzni, pak na počítačích přístupných na ZČU využijte on-line zdroj ULRICH´S PERIODICALS DIRECTORY, což je databáze poskytující podrobné bibliografické informace o více než 250.000 periodikách a ročenkách z celého světa na adrese http://www.ulrichsweb.com. Jazykem databáze je angličtina, tzn. klíčová slova volte v anj. Tento zdroj Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje předplácela jen do r. 2005, proto již není u nás dostupný.

Další možností je BIBLIOGRAFIA ESPANOLA na CD-ROM, kterou zpřístupňuje při osobní návštěvě Referenční centrum Národní knihovny ČR v Praze, viz. http://www.nkp.cz nebo http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_refc.htm.

Také můžete využít on-line katalogy některých španělských knihoven. Doporučuji La Biblioteca Nacional de Espaňa, jejíž katalog periodik naleznete na http://www.bne.es/cgi-bin/wsirtex?FOR=WBNCCPP4. Jazykem této databáze je španělština, tzn. klíčová slova z názvu (pole Título) volte ve španělštině (např. arqueología). Pokud nebude fungovat uvedené URL, hledejte na hlavních stránkách http://www.bne.es odkaz "Catálogo Colectivo de Publicaciones Periódicas".

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje v Plzni

Datum zadání dotazu

19.12.2007 09:14

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu