Soutěže v oblasti informačních systémů, knihovnictví a podobně, pro SŠ

Text dotazu

Dobrý den,

hledám informace o soutěžích v oblasti informačních systémů, knihovnictví a podobně, pro SŠ, do kterých bych mohl žáky přihlásit.
Konkrétně jsem slyšel například o soutěži LIBRIX nebo Mladý knihovník. Nemohu ale na internetu najít podrobnější informace nebo formulář k přihlášení. Můžete mně pomoci?

Děkuji za rychlou odpověď a tedy Váš čas.

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za využití služby Ptejte se knihovny. Bohužel jsme soutěže pod názvem LIBRIX a Mladý knihovník nenalezli. Pokud nějaké instituce soutěže nabízejí, jsou to často nakladatelé a záleží, jaká je zrovna jejich aktuální nabídka.
Někteří je nabízejí všeobecně pro veřejnost a občas je to určené přímo ZŠ a SŠ (např. Literární soutěž ČAPKOVINY)

Zkuste prozkoumat facebookovou skupinu „Literární soutěže“, kam rozličné instituce sdílejí nabídku soutěží: https://www.facebook.com/groups/418255521559652/?locale=cs_CZ

Můžete také vyzkoušet stránku www.culturenet.cz, kde se občas vyskytují i takové akce. Kolonka „příležitosti“: https://www.culturenet.cz/?wpage=3#prilezitosti
Pak ještě můžete zkusit tuto stránku, která je určena zejména studentům SŠ a VŠ: https://www.vysokeskoly.cz/tagy/literarni-soutez.

Mimo jiné nabízejí knihovny i vlastní kvízy a soutěže.
Například Městská knihovna v Praze na to má i facebookovou stránku, kde akce a jejich průběh sdílí veřejně: https://www.facebook.com/groups/kvizyvknihovne/
Dále tyto informace sdílí i běžně na internetu s podrobnostmi, jak soutěže probíhají: https://regionpraha.mlp.cz/male-kvizove-posezeni-neboli-soutezni-vedomostni-kviz/
Pokud nejste z Prahy, tak určitě zkuste vyhledávání pod názvem „kvízy a soutěže knihoven“, které Vám na internetu vyhledá jednotlivé knihovny, jenž nabízejí vlastní knihovní soutěže. Anebo rovnou si vyhledat knihovnu ze svého města, okolí apod.
Jsou to ale většinou soutěže veřejné, kam se může přihlásit kdokoli (není to pouze pro školy) – na to se určitě zeptejte přímo vybrané knihovny, kam byste chtěl svou školu/třídu přihlásit.

Co se týče soutěží týkajících se opravdu oboru knihovnictví nebo informačních systémů, tak takové jsme bohužel nezaregistrovali. Různé knihovny a instituce nabízejí spíše výše jmenované události zaměřené na téma literatura, literární díla anebo básnické, esejistické a jiné soutěže.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

Praha

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.05.2023 09:03

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu