Soupis podle víry 1651 -obec Sedlišť -Sedliště - Běchary - jméno Horčička asi Bydžovsko

Text dotazu

Hezký den
Prosím o zjištění ze Soupis podle víry 1651 , zda se tam vyskytuje jméno Horčička . (zůžení místa- obec Sedliště -Sedlišť nebo Běchary u Kopidlna) asi Bydžovsko (nebo Jíčínsko)
Moc Vám děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

obce, které zmiňujete spadají pod panství Jičín, pro které se bohužel soupisy poddaných nedochovaly, proto nejsou ani v jejich edici.

Pokud byste si chtěl sám procházet jednotlivé edice Soupisů poddaných podle víry z r. 1651, jsou zdarma ke stažení online https://www.nacr.cz/vyzkum-publikace-odborne-akce/publikace/e-knihy