Soupis poddaných podle víry z roku 1651

Text dotazu

Dobrý den, pokud se ve Vaší knihovně nachází svazky Soupisu poddaných podle víry z roku 1651 Hradecko-Bydžovsko, bylo by možné zjistit, zda se zde nachází Velké Poříčí a jméno Adam Čepelka - dle gen. rejstříku rolník. Příp. další informace? Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

 soupisy poddaných máme, Velké Poříčí neboli Pořzycž = Poříč je v okrese Náchod - soupis je v 2. díle na str. 650-651:

Adam Čepelka se zde nachází - je u něj uvedeno sedlák 45 let,

Kateřina manželka jeho, 30 let,

Marjána dcera jeho, 15 let

Matěj N. pohůnek 12 let

 Také je v soupisu v této obci i Josef Čepelka (sedlák, 40), Dorota (manželka jeho, 30), Lidmila (dcera jeho, 13), Anna (dcera, 11), Václav N. (pohůnek, 12).