Soupis poddaných podle víry 1651 Horní Maršov

Text dotazu

Dobrý den přeji.

Ráda bych se zeptala na Soupis poddaných podle víry z r. 1651 obce Horní Maršov... Kde hledat v Soupisu Hradecko-Bydžovsko se mi nedaří dohledat... Vím, že obec spadala pod panství Bělohrad. Zajímá mě příjmí Demuth... V r. 1706 se jeden z potomků přemístil do Bělohradu a později zde působil jako důchodní - konkrétně Jan Jiří.

Děkuji moc za pomoc s nalezení vodítek.

Přeji krásný den a jsem s pozdravem

PS

Odpověď

Dobrý den,

v Soupisu se skutečně obec Horní Maršov nenachází. Soupis je členěn podle krajů, takže ji nenaleznete ani v žádném jiném svazku. Může to být způsobeno tím, že pro některá panství a statky nebyly soupisy místodržitelství řádně odevzdány. Již v polovině roku totiž místodržitelská kancelář od původního soupisu ustoupila a požadovala pouze seznam nekatolických osob.

Zkuste se obrátit na Státní oblastní archiv v Zámrsku, jsou tam uloženy fondy velkostatků. Mohla byste něco najít v pozemkových knihách.