Soupis poddaných podle víry 1651

Text dotazu

Dobrý den!
Chtěla bych poprosit, jestli by jste se mi mohli podívat do Soupisu poddaných podle víry z roku 1651 (obec Výkleky - dnes Velké Výkleky, okres Nymburk). Příjmení Poříz - nejspíše Daniel Poříz.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
zkontrolovali jsme jak Soupis poddaných podle víry, tak i Berní rulu, ale příjmení Poříz se v Berní rule vůbec nevyskytovalo a Soupisu poddaných podle víry v Běrunicích také nebydlela osoba s příjmením Poříz. Velké Výkleky nejsou do Soupisu poddaných podle víry vůbec zaneseny.