Soupis poddaných, Chrudimsko

Text dotazu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda jsou v Soupisu poddaných podle víry z r. 1651 - kraj Chrudimsko, uvedeny v obcích Jamné nad Orlicí nebo Jablonné nad Orlicí nějaké údaje ke jménu "Koblížek". Pokud ano, jaké tyto údaje jsou?

Odpověď

Dobrý den,

V "Soupisu poddaných podle víry z roku 1651" jsou uvedeny v obci Jablonné nad Orlicí následující rodiny s příjmením Koblížek:

* Jiřík Koblížek, nádeník, 25 let, katolík

- Magdalena, žena jeho, 20 let, katolička

* Jiřík Koblížek, tesař, 60 let, katolík

- Eva, manželka, 56 let, katolička

- Dorota N., podruhyně, 24 let, katolička

Zdroj:

* MATUŠÍKOVÁ, Lenka a PAZDEROVÁ, Alena. Soupis poddaných podle víry z roku 1651. Chrudimsko. sv. 1. vyd. 1. Praha: Státní ústřední archiv, 2001.