Soupis historických a uměleckých památek pro Prahu-západ

Text dotazu

Dobrý den, jsou v nějakém svazku Soupisů památek
historických a uměleckých v království Českém uvedeny obce patřící dnes do
okresu Praha západ - tj. např. Horoměřice, Tuchoměřice, Statenice,
Středokluky aj. ?

Odpověď

Dobrý den,
Vámi zmíněné obce náležely na konci 19. a počátku 20. století k okresu Smíchov. V Soupisu památek historických a uměleckých v království Českém jsme tento okres nenalezli. Zmíněný okres ovšem podrobně popisuje jiná kniha vydaná na konci 19. století. Jedná se o knihu: HANSL, František; FIALA, Oskar. Smíchovsko a Zbraslavsko. Na Smíchově: F. Hansl, 1899. Kniha je v současné době dostupná i v digitalizované podobě v rámci systému Kramerius Národní knihovny ČR:
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/MShowMonograph.do?id=23642&author=. Plný text knihy je prozatím přístupný pouze z počítačů Národní knihovny ČR.
Vyhledávat v knize ovšem můžete i mimo Národní knihovnu ČR.