Současný český název ulice v Olomouci - Albertgasse?

Text dotazu

Dobrý večer,
rád bych se zeptal, jak zní současný český název ulice v Olomouci, jenž nesl název za 2. sv. války "Albertgasse"?

Děkuji za brzkou odpověď.

Odpověď

Současný název ulice Albert-Strasse Neugasse v Olomouci je Albertova. Nachází se mezi ulicemi Wolkerovou a Štítného, navazuje na Brněnskou.

Na mapě z doby německé okupace je uveden její název Albert-Strasse. Existovala v té době v Olomouci-Černovíře i ulice Adler-Gasse (nyní U staré Moravy).

Použité zdroje

Plan von Olmütz: 1:10 000 mit Karte der Umgebung 1:75 000 und Verzeichnis der Strassen, Plätze, Sehenswürdigkeiten und öffentl. Gebäude sowie Hinweisen f. d. Fremden. Olmütz: Verlag L. Kullil, 1944.