Souboj zvířat

Text dotazu

Dobrý den,
měl bych jeden dotaz, který není úplně realistický, ale velice by mě to
zajímalo. Kdyby mezi sebou bojovali lední medvěd, krokodýl, tygr a lev, kdo
by dokázal vyhrát? Bez ohledu na to, ve kterém prostředí hrají.
Děkuji za budoucí odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že tato čtyři zvířata mezi sebou bojovat nemohou. Z toho důvodu se touto problematikou nezabývala žádná literatura, nejsou žádné zdroje k tomuto tématu, protože je vlastně "bezpředmětný". Vámi jmenovaná zvířata žijí v odlišných přírodních podmínkách.

Podle Lexikonu zvířat, který je na stránkách ZOO Praha volně přístupný http://www.zoopraha.cz/cs/o-zviratech/lexikon :

Lední medvěd žije v Severní Americe, Asii, Evropě, v severní polární oblasti, tundry, moře, ledovcová pole Krokodýl např. v severní Indii, Nepálu, ve sladkých vodách, hlubokých a rychle proudících řekách Tygr např. sumaterský, v Asii, na ostrově Sumatra, tropický les, travnatá území, husté lesy Lev např. indický nebo africký, Indie, Afrika, travnatá území, křovinaté oblasti, suchá savana

Chcete-li náš odhad, kdo by z těchto zvířat mohl vyhrát souboj, kdyby..., tak takové domněnky službě Ptejte se knihovny nepřísluší.

Pokud byste ale potřeboval přeci jen nějaké vysvětlení, obraťte se s dotazem např. na ZOO v Praze https://www.zoopraha.cz/vse-o-zoo/kontakt.