Souboj zvířat

Text dotazu

Dobrý den,
měl bych jeden dotaz, který není úplně realistický, ale velice by mě to
zajímalo. Kdyby mezi sebou bojovali lední medvěd, krokodýl, tygr a lev, kdo
by dokázal vyhrát? Bez ohledu na to, ve kterém prostředí hrají.
Děkuji za budoucí odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že tato čtyři zvířata mezi sebou bojovat nemohou. Z toho důvodu se touto problematikou nezabývala žádná literatura, nejsou žádné zdroje k tomuto tématu, protože je vlastně "bezpředmětný". Vámi jmenovaná zvířata žijí v odlišných přírodních podmínkách.

Podle Lexikonu zvířat, který je na stránkách ZOO Praha volně přístupný http://www.zoopraha.cz/cs/o-zviratech/lexikon :

Lední medvěd žije v Severní Americe, Asii, Evropě, v severní polární oblasti, tundry, moře, ledovcová pole Krokodýl např. v severní Indii, Nepálu, ve sladkých vodách, hlubokých a rychle proudících řekách Tygr např. sumaterský, v Asii, na ostrově Sumatra, tropický les, travnatá území, husté lesy Lev např. indický nebo africký, Indie, Afrika, travnatá území, křovinaté oblasti, suchá savana

Chcete-li náš odhad, kdo by z těchto zvířat mohl vyhrát souboj, kdyby..., tak takové domněnky službě Ptejte se knihovny nepřísluší.

Pokud byste ale potřeboval přeci jen nějaké vysvětlení, obraťte se s dotazem např. na ZOO v Praze http://www.zoopraha.cz/cs/napiste-nam/zeptejte-se-nas .

Obor

Biologické vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

27.01.2011 15:43

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu