sociální péče, individuální plány

Text dotazu

Potřebují získat základní informace o zavádění individuálních plánů v zařízeních sociální péče. Existuje odborná literatura na toto téma? Jedná se mi o základní terminologii, modelový plán atd. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

posíláme několik málo odkazů, které se nám podařilo zjistit. Doporučujeme ale zaslat dotaz stejnou službou Národní lékařské knihovně: má k tématu blíž a možná poradí lépe. Další odkazy najdete také na internetu, když zadáte ve vyhledávači: individuální plán(y), sociální péče.

Zavádění standardů kvality sociální služeb do praxe. Průvodce poskytovatele.
1.vyd. Praha: MPSV, 2002.

PhDr. Marie Macková: Individuální plány péče, Diagnóza v ošetřovatelství : odborný a informační časopis pro zdravotnické pracovníky, č. 6, 2006, 28. 6. 2006; anotace: http://www.diagnoza.info/?sec=news_detail&news_cat=3&lang=cz&title_string=6%2F2006&id=12

Vědomí a jeho význam pro porozumění individuálním potřebám lidí s mentálním postižením : individuální plánování poskytovaných služeb / Jiří Miler
In: Speciální pedagogika. -- Roč. 15, č. 3 (2005), s. 182-189