Sociální koheze (soudržnost)

Text dotazu

Dobrý den, hledám literaturu na téma Sociální
koheze v Rumunsku v předmětu Hospodářské politiky.

Odpověď

Níže jsou uvedeny zdroje tištěné a internetové k tématu sociální koheze

obecně (většina knih) a sociální koheze v Rumunsku, ze kterých můžete

event. čerpat pro vaši práci. Pro další informace se lze obrátit na

Evropský dům, kde je k dispozici knihovna a další zdroje informací a všech

členských státech http://ec.europa.eu/ceskarepublika/eu_house/index_cs.htm

Literatura:

Novotná, Eliška: Sociologie sociálních skupin. Praha : Grada, 2010. ISBN

978-80-247-2957-2 (brož.)

Turning territorial diversity into strength : Green Paper on territorial

cohesion : communication from the Commission. Luxembourg : Office for

Official Publications of the European Communities, 2008. ISBN

978-92-79-09495-8 (brož.).

Musil, Jiří: Sociální a kulturní soudržnost v diferencované společnosti.

Praha : CESES FSV UK, 2008.

Čabanová, Bohumila: Mechanismy sociální soudržnosti, stratifikace a role

sociálního státu. Praha : Ministerstvo práce a sociálních věcí, 2004.

A new partnership for cohesion : convergence competitiveness cooperation :

third report on economic and social cohesion / European Commission.

Luxembourg : Office for Official Publications of the European Communities,

2004.

Romania / [Organisation for Economic Co-operation and Development].