Sochy T.G.M

Text dotazu

Existuje publikace, která by obsahovala popis všech Masarykových soch na území ČR, případně ČSR?

Odpověď

Publikaci, která by obsahoval popis VŠECH soch jsme nezjistili. Většinou se publikace zabývají konkrétními sochami v určitých městech, jako jsou např. osudy soch v Prostějově nebo odhalení sochy TGM v Pardubicích apod.

Publikace, které mají širší záběr jsou:

KOUKAL, Pavel. Budu se na vás dívat : osudy pomníků T. G. Masaryka na severu Čech. Duchcov 2000.

NOVÁK, Emil. Osudy pomníků prezidenta Osvoboditele na medailích a plaketách. Hradec Králové 2002.

Pro další informace se zkuste obrátit na Masarykův ústav Akademie věd České republiky.