Sochy na klášteře Voršilek

Text dotazu

Dobrý den,
kutnohorský klášter sv. Voršily zdobí na atice několik soch, o kterých měl údajně vyjít článek v časopise Umění (možná 70. léta ?).
Můžu poprosit o jeho citaci?
Tedy existuje-li.

Odpověď

Dobrý den,
pravděpodobně se jedná o článek:
LOHR, František. Autor soch na bývalém klášteře Voršilek v Kutné Hoře. Umění. roč. 18, 1970, č. 4, s. 402 - 408.

Zdroje:
*Články v českých časopisech. Bibliografický katalog ČSSR  1970. sv. 11, Praha: Národní knihovna v Praze, 1974.
* Bibliografie časopisu Umění 1953 - 2002: http://www.umeni-art.cz/cz/soubory/bibliografie_1953-2002.pdf

Exemplář výše zmíněného ročníku časopisu Umění si můžete pro prezenční studium v Národní knihovně ČR předem objednat prostřednictvím Naskenovaných katalogů (KATIF):  Generální katalog III > A - ŽY > 128: TV - UM > číslo lístku: 502.