Šnekový dopravník

Text dotazu

Dobrý den, kvůli rigorózní práci bych potřebovala zjistit informace o:
1) práškové šnekové dopravníky (doprava sypkých materiálů v potravinářském průmyslu, zemědělství)
2) tokové vlastnosti prášku a možnosti ovlivnění toku (kluzné, antiadhezivní látky)
Moje rigorózní práce je z oboru farmacie - výroba pelet vrstvením prášku na neaktivní jádra v rotoprocesoru a nemám na články a materiály moc štěstí, třeba existují nějaké práce (diplomové, dizertační na toto téma)
Děkuji moc.

Odpověď

Dobrý den,
bohužel v naší knihovně nejsou k dispozici žádné diplomové a rigorózní práce. Některé byste mohla vyhledat na portále www.jib.cz - v knihovnách vysokých škol. Možná by bylo dobré, kdybyste se s takovýmto dotazem zkusila obrátit na Státní technickou  knihovnu (http://www.stk.cz/cs/)

Nám se podařilo najít pouze tyto články:

Dvořák, Milan
Moderní technologie výroby dopravníku / Milan Dvořák VUT Brno
In: Technik. -- Praha. -- ISSN 1210-616X. -- roč. 14, č. 6  (200606), s. 26-27
Předm. kategorie: strojírenství - manipulace s materiálem
manipulace s materiálem * spirálové dopravníky * šnekové  dopravníky

Sedláček, Pavel, Ing.
Výroba směsných pelet z hnědého uhlí a biomasy / Ing. Pavel Sedláček, RNDr.
Ing. Josef Valeš, Peter Fečko, Vladimír Čablík
In: Zpravodaj Hnědé uhlí. -- Most : Výzkumný ústav pro hnědé uhlí, [1973]-. -- ISSN 1211-0655. -- č. 4 (2003), s. 5-10
Biomasa - využití energetické ; Paliva ; Peletizace ; Spalování  ; Uhlí hnědé ; Alternativní energetické zdroje ; Biomasa

Vejnar, Pavel
Výroba a použití umělého kameniva z teplárenských a elektrárenských popílků /  Pavel Vejnar Český ekologický ústav, Ludvík Rataj IVM, s.r.o.
In: 3T. Teplo, technika, teplárenství. -- Praha. -- ISSN 1210-6003. -- Roč. 10, č. 3 (200007), s. 11-13
Předm. kategorie: stavebnictví - stavební hmoty
stavební materiály * umělé kamenivo * teplárenské popílky * výroba kameniva * peletizace * vlastnosti pelet * výrobní náklady

Extruze/sferonizace - významná metoda výroby peletové lékové  formy
AU: Häring, Anna Maria, 1971- - Rabiáková, Miloslava, 1951-
AD: Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Farmaceutická  fakulta, Ústav technologie lékï, Brno
CI: Česká a slovenská farmacie, Roč. 56, č. 1 (2007), s. 11-16.   ISSN: 1210-7816. Lit.: 60
DE: LÉKOVÉ FORMY ; FARMAKOPEA - KLASIFIKACE, NORM

Pelety připravené vrstvením prášku léčiva na inaktivní jádra v  rotoprocesoru
AU: Švarcová, Michaela - Vetchý, David, 1972-
CI: Česká a slovenská farmacie, Roč. 56, č. 1 (2007), s. 48.   ISSN: 1210-7816.

Příprava pelet vrstvením léčivé látky na inaktivní jádra v  rotoprocesoru
AU: Švarcová, Michaela - Vetchý, D.
CI: Čes. slov. Farm., Roč. 56, č. 2 (2007), s. 67-72.  ISSN:  1210-7816. Lit. 27

Pelety, základ perorálních lékových forem pro řízené uvolňování  léčiva
AU: Rabiáková, Miloslava
CI: Čes. a slov. Farm., Roč. 47, č. 5 (1998), s. 199-205.  ISSN:  1210-7816. Lit: 37, Souhrn en
DE: LÉKOVÉ FORMY ; APLIKACE ORÁLNÍ ; SYSTÉMY CÍLENÉ APLIKACE LÉKŮ

Vliv lisovací síly na řízené uvolňování léčiva z peletových  výlisků (Přednes. na sympóziu "Farmaceutická technológia".  Bratislava, 11.9.1998. Poster.)
AU: Rabiáková, Miloslava, 1951- - BartoÈková, H.
CI: Farm. Obz., Roč. 67, č. 7/8 (1998), s. 209.  ISSN: 0014- 8172.
DE: LÉKY - ZPîSOBY APLIKACE ; LÉKOVÉ FORMY ; TECHNOLOGIE  FARMACEUTICKÁ

Pelety - moderní perorální léková forma
AU: Rabiáková, Miloslava, 1951-
CI: Remedia, Roč. 16, č. 6 (2006), s. 605-608.  ISSN: 0862-8947.
DE: LÉKOVÉ FORMY ; LÉKY S PRODLOUýENÝM ڌINKEM ; TABLETY