Smart Casual

Text dotazu

Dobrý den, jsem pozvaná s manželem na večírek. Na pozvánce je oděv označen jako SMART CASUAL. Poradte mi prosím jaký oděv je vhodný. Večírek se koná v jednom Pražském klubu ve večerních hodinách. Děkuji

Odpověď

Dobrý den, termín smart casual pro tzv. dress code znamená přibližně neformální a elegantní. Tomu odpovídá i zavedený význam termínu. Ladislav Špaček k tomu uvádí: "Pro večírek se hodí i méně obvyklé varianty oblečení, jako je smart casual: módní neformální oblečení, například košile se zajímavým límečkem, bez kravaty nebo se šátkem, v létě světlé nebo proužkované sako, blejzr a světlé kalhoty, mokasíny bez ponožek, ženy si vezmou módní hit sezóny. (s. 170)

... Ženy mají velmi široký repertoár, zde jsou na místě capri, značkové džíny, delší šortky nad kolena s puky, doplněné kabátkem stejné barvy, minisukně. (s. 216)

Vernisáže uměleckých expozic a křty knih nebo hudebních nosičů bývají spíš bohémskou záležitostí, a proto bychom měli přijít v oblečení, pro které se užívá označení smart casual - módní a neformální." (s. 235)

Pramen: L. Špaček, Nová velká kniha etikety, Praha: Mladá fronta, 2008.

Přejeme hezkou zábavu.

Obor

Výchova a vzdělávání

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.12.2009 15:04

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu