Služba výpůjčky z knihovny jiného kraje

Text dotazu

Rád bych se zeptal, jestli a pokud ano, tak za jakých podmínek je možno si prostřednictvím Vaší knihovny objednat k zapůjčení knihu, kterou nemáte ve svém fondu a kterou vlastní knihovna v jiném kraji. Platný čtenářský průkaz SVK v Plzni mám. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Služba, o kterou máte zájem se nazývá meziknihovní služba MS. Zajišťuje ji oddělení absenčních služeb - výpůjční protokol. Nejdříve je nutné mít ověřeno, že požadovaný dokument nemáme ve fondu, viz. katalogy aleph.svkpl.cz (informace o nových dokumentech) a katif.svkpl.cz/nris (informace o fondech vydaných před rokem 1988). Pokud dokument není ve fondu naší knihovny, pak navštivte osobně výpůjční protokol, kde vyplníte žádanku, která obsahuje následující údaje: monografie - jméno autora, název, místo, nakladatelství, rok vydání, stránkový rozsah, ISBN; článek z časopisu - název periodika (podnázev, řada), ročník, rok, číslo, autor článku, název článku, stránkový rozsah, ISSN;  stať ze sborníku - název sborníku
(podnázev, řada), místo, nakladatelství, rok vydání, autor stati, stránkový rozsah, ISBN/ ISSN. V rámci urychlení služby MS je vhodné znát i knihovnu, která má požadovaný dokument ve fondu - s tímto Vám můžeme pomoci, pokud zašlete informace o požadovaném dokumentu na adresu specialni.studovna@svkpl.cz. Stejně tak Vám můžeme pomoci při hledání v katalozích Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje.
Ne vždy je ale požadavek vyřízen kladně, některé knihovny mají speciální fondy, které touto formou nezpřístupňují.
Tato služba je zpoplatněna, viz. ceník SVK PK http://www.svkpl.cz/cenik.htm#finnahrady (10,- Kč za každou žádanku MS a v případě kladného vyřízení pak 30,- Kč paušálu za poštovné).

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje v Plzni

Datum zadání dotazu

22.11.2007 13:17

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu