Služba QuestionPoint

Text dotazu

Dobrý den, píši seminární práci na téma srovnávání digitálních referenčních služeb a chtěla bych se zeptat na službu QuestionPoint. Prošla jsem všechny možné odkazy, i domovské stránky této služby a snad jsem i pochopila, jak funguje, alespoň z hlediska zúčastněných knihoven. Nikde jsem ale nezjistila, jak je přístupná pro uživatele. Tedy, konkrétně mi jde o British Library - na jejích internetových stránkách jsem nikde nenašla žádný odkaz typu QuestionPoint nebo Ask Your Librarian, ačkoli by právě tahle knihovna měla v QP být. Kdybyste mi mohli prosím poradit, jakým způsobem má vlastně uživatel zadat dotaz v rámci virtuálních ref. služeb (QP)?

Odpověď

Dobrý den,

bohužel se nám nepodařilo zjistit podobnou službu na stránkách British Library, zkuste se obrátit na knihovnu na její kontaktní e-mail s dotazem (http://www.bl.uk/aboutus/contact/index.html). Ale domníváme se, že BL službu neprovozuje.

QP je placená služba pro knihovny, která nabízí zázemí pro referenční služby typu Ptejte se knihovny atd. Knihovny, které QP využívají, to neuvádějí nějak viditelně, své služby pojmenovávají různě, docela lišit se může i podoba stránek služby. Reprezentativní bude jistě služba Ask a librarian v Library of Congress (http://www.loc.gov/rr/askalib/), na stránkách QP a jinde jsme našli odkazy k dalším knihovnám:

http://www.oclc.org/questionpoint/success/default.htm

http://www.loc.gov/rr/askalib/), na stránkách QP a jinde jsme našli odkazy k dalším knihovnám:

http://www.oclc.org/questionpoint/success/default.htm

http://www.snk.sk/sk/14-o-kniznici/798-archiv-kniznica-2007.html

 

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

29.12.2009 16:13

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu