Složení výfukových plynů

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na co možná nejpodrobnější složení výfukových plynů a jestli jsou pro to nějaké limity stanovené zákonem. Jde mi nejvíce o to složení, dostal jsem za úkol vypracovat referát o SMOGU. (Jelikož je výfukový plyn jeden ze zdrojů vzniku smogu potřeboval bych znát jeho složení)

Odpověď

Dobrý den,
složení výfukových plynů můžete nalézt na internetu například v dokumentu: "Vývoj složení emisí z automobilové dopravy v závislosti
na technickém pokroku v konstrukci vozidel", který naleznete na: http://www.recetox.muni.cz/sources/transformace/Autoemise_TR116.pdf .
Nebo v dokumentu "Evropské emisní normy" dostupné na :http://envi.upce.cz/pisprace/prezencni/04/27_SP_05_06.pdf . Oba dokumenty jsou autorským dílem.

Legislativní dokumenty:
Vyhláška Ministerstva dopravy a spojů ze dne 7. srpna 2001 o technických prohlídkách a měření emisí vozidel:
http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp?zdroj=sb01302&cd=76&typ=r

normy:
ČSN 83 4421 : Ochrana ovzduší. Emise znečišťujících látek z motorových vozidel. Názvosloví a rozdělení. Účinnost od 01.leden 1983 - máme k dispozici v STK
ČSN 83 5707 : Ochrana ovzduší. Měření a hodnocení znečištění ovzduší automobilovou dopravou. Účinnost od 01.březen 1988 - máme k dispozici v STK

Publikace nalezené za využití souborného katalogu Caslin na www.caslin.cz, vyhledávací termín: výfukové plyny

Hlavní: záhlaví Šuta, Miroslav, 1969-
Název: Účinky výfukových plynů z automobilů na lidské zdraví / Miroslav Šuta
Nakl. údaje Plzeň : Děti Země, 2008
Popis (rozsah) 30 s. : il. ; 21 cm

Dostupné v:
ABA001 [NK ČR Praha] -- prezenčně
BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. 2-1214.120
CBA001 [Jihočeská vědecká knihovna České Budějovice]
KLG001 [Středočeská vědecká knihovna Kladno] -- sign. J 264982
OLA001 [Vědecká knihovna Olomouc] -- sign. 1-201.980
OSA001 [Moravskoslezská věd.knih. Ostrava] -- sign. G 316.734
PNA001 [Studijní a vědecká knihovna Plzeň] -- sign. 391A57704
ULG001 [Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem] -- sign. N202078

Hlavní záhlaví Petrás, Zdeněk
Název Měření emisí / [Autoři: Zdeněk Petrás, Antonín Růžička]
Vydání 1. vyd.
Nakl. údaje Praha : Robert Bosch, c 1997
Popis (rozsah) 63 s. : il. ; 30 cm

Dostupné v:
BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. TK-A-0263.617