slovo výjimečnost

Text dotazu

Dobrý večer, nenacházím ta strávná slova pro výklad pojmu VYJÍMEČNOST, prosím o pomoc profesionály. Mnohokrát děkuji

Odpověď

Dobrý den, publikace Slovník spisovné češtiny pro školu a veřejnost : s Dodatkem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. [Zpracoval lexikografický kolektiv Ústavu pro jazyk český AV ČR]. Vyd. 2., opr. a dopl.. Praha : Academia, 1994. 647 s. ISBN 80-200-0493-9 vysvětluje slovo "výjimečný" následovně:

"Výjiměčný- odchylující se od běžnosti, zvyklostí; neobvyklý, zvláštní; mimořádný. Např. výjimečný případ, výjimečná osobnost, mít výjimečné postavení výlučné, výjimečný stav rušící nebo omezující některé občanské svobody. Příslovce: výjimečně; podst.jméno: výjimečnost."