Slovo nebo zkratka "for" ve spisu ze 17. století

Text dotazu

Hledám v digitálním archivu Třeboň předky, Na konci 17. a začátku 18. století se před jménem v soupisu poddaných objevuje slovíčko nebo zkratka " for" , které nedokáži rozklíčovat. Nevíte třeba vy, co to znamenalo? Nebo nevíte o nějaké knize, kde bych se to mohla dočíst? V těch populárně naučných genealogických obrázkových knížkách to není. to slovo se objevuje v česky psaných soupisech, kde není nic německy ani latinsky. Nejdřív jsem ho četla jako "hor", až jeden písař to napsal s výrazným velkým F.
Ptám se všude, tak se nezlobte, že jsem nevynechala ani vás. Přeji hezký den a děkuji předem

Odpověď

Dobrý den,

Vaši otázku jsem konzultovali s kolegy a bohužel není možné ji jednoznačně zodpovědět bez nahlédnutí přímo do archivních dokumentů. Výklad jedné zkratky může být různý, podle toho, v jaké souvislosti je uvedena. Z toho důvodu je nutné konzultovat vždy konkrétní zdroj.

Nejpovolanější komentář k této otázce by Vám mohli poskytnout badatelé a archiváři z Národního Archivu.