slovo lačný

Text dotazu

Co přesně vyjadřuje slovo "lačný".

Odpověď

Dobrý den,

slovo lačný by se také dalo jinak říci, dle "Tezauru jazyka českého" jako dychtivý, chamtivý, chtivý, toužící, závistivý, žádostivý.
Či dle slovníku synonym. lačný = dychtivý, hladový, chtivý, či žádostivý.

Záleží také v jakém kontextu by bylo slovo lačný použito.

Zdroje:
* http://www.slovnik-synonym.cz/web.php/slovo/lacny
* KLÉGR, Aleš. Tezaurus jazyka českého : slovník českých slov a frází souznačných, blízkých a příbuzných. 1. vyd. Praha : NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2007. ISBN 978-80-7106-920-1 (váz.)