Slovo "čúza"

Text dotazu

Dobrý den, můžete mi prosím napsat definici
nespisovného slova "čúza" a z jakého slova vzniklo?

Odpověď

Dobrý den,
slovem "čúza" se dle Slovníku nespisovné češtiny hanlivě označuje mladá žena (jako příklad je zde uvedena věta: "Ta čúza to na tebe všechno naprášila
mistrovsky.") či žena střídající často sexuální partnery, prostitutka. Slovo je nejspíše odvozeno od německého slova Tschutschi, respektive romského slova čuča = ňadra. Může být také variantou některého z jiných slov, které začíná na ču- (např čunda = vulg. ženské přirození).

Zdroj:  Slovník nespisovné češtiny : argot, slangy a obecná mluva od nejstarších dob po současnost : historie a původ slov / [Jan Hugo, hlavní editor]. 2., rozš. vyd. Praha : Maxdorf, 2006. ISBN 80-7345-098-4 (váz.)