Slovník pojišťovnictví

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych vědět, zda existuje česko - německý slovník pojišťovnictví a kde je možné ho koupit. Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den, slovník zaměřený pouze na pojišťovnictví jsme našli jen jeden:

Houska, L., Housková, D. and V. Bočinský. Pojišťovací česko-německý slovník. Praha: Vydala Česká pojišťovna, 1992.

Další slovníky jsou všeobecnější, pojmy z oblasti pojišťovnictví však obsahují:

Ekonomický slovník česko-německý = Wirtschaftswörterbuch tschechisch-deutsch / Grabmüller, Rádl, Sova. -- 4., rozš. a aktualiz. vyd.. -- Praha : C.H. Beck, 2004. -- xvi, 462 s.

Česko-německý hospodářský slovník = Wirtschaftswörterbuch Tschechisch-Deutsch / Josef Bürger a kol.. -- 1. vyd.. -- Plzeň : Fraus, 1998. -- 775 s.

Německo-český hospodářský slovník = Wirtschaftswörterbuch Deutsch-Tschechisch / Josef Bürger a kol.. -- 1. vyd.. -- Plzeň : Fraus, 1997. -- 823 s.

Odborný slovník německo-český z oblasti ekonomické, finanční a právní : zpracováno podle nových pravidel německého pravopisu / zpracoval Josef Zlámal. -- 5., dopl. a rozš. vyd.. -- Praha : Linde, 2004. -- 702 s.

Všechny uvedené slovníky jsou k dispozici ve fondu Národní knihovny. On-line katalog a veškeré informace týkající se provozu NK najdete na www.nkp.cz.

Jednotlivé slovníky můžete koupit např. prostřednitvím internetových obchodů jednotlivých nakladatelství: www.fraus.cz - e-shop, www.beck.cz, www.linde.cz.