Slovanská beseda v Karlových Varech

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o informaci, která se týká Karlových Varů.V roce 1881 byla založena Slovanská beseda(kulturní dům) v Karlových Varech a já bych chtěla vědět, co místo kulturního domu stojí dnes za budovu. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, budova, kde působila Slovanská beseda stojí dodnes. Jedná se o dům na rohu Jaltské ulice a ulice Dr. Engla. Po osobním zjištění se na popisném čísle 1077 ve zvýšeném přízemí nachází Kosmetický salon. Ve zbývající části jsou bytovky.

V žádném písemném podkladu tuto skutečnost nelze doložit.