slepá mapa

Text dotazu

Dobrý den
Na svoji mgr. práci Kroměřížsko v pozdní době kamenné, bych chtěl použít tzv. slepou mapu z literatury Čižmář Miloš, Encyklopedie hradišť na Moravě a ve Slezsku, 2004. Jsou to mapy téměř na konci knihy první je celková pro Moravu rozdělená na 6 dílů, ty jsou pak použity na vyznačení jednotlivých bodů-lokalit. Tyto mapy jsou tzv. slepé, jsou na nich jen vrstevnice a do podrobna vypracované vodoteče. Proto bych ji potřeboval ale úplně novou, nepoužitou abych do ní mohl zaznačit svoje lokality. Potřeboval bych Kroměřížsko po Napajedelskou bránu. Zajímalo by mne jestli podobné mapy je možné získat v Národní knihovně.

Odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že mapu uvedenou v knize Encyklopedie hradišt na Moravě a ve Slezsku je nutné chápat jako autorské dílo chráněné autorským zákonem. V publikaci bohužel není zdroj použitých map blíže specifikován.

Na internetu je možné nalézt volně dostupné slepé (obrysové) mapy, které však nejspíše pro Vaše potřeby nebudou dostatečně podrobné:

* http://odkazy.rvp.cz/odkaz/s/4051/SLEPE-MAPY.html

* http://www.geoped.cz/obrysove-slepe-mapy/

* http://www.zemepis.com/slmapycr.php 

* http://masekz.ic.cz/download.php

* http://www.slunecnice.cz/sw/mapa-cr-xcf/

Podrobnější mapy naleznete např. na portálu Českého úřadu zeměměřicského a katastrálního (http://geoportal.cuzk.cz, http://geoportal.cuzk.cz/cuzk_wmsklient ). V online aplikacích ČÚZK jsou tyto mapy poskytovány zdarma, tisk map je nutné si objednat (viz http://geoportal.cuzk.cz  > Časté otázky (FAQ)). Oficiální charakter má i Národní geoportál INSPIRE (http://geoportal.gov.cz/web/guest/home) či další geoportály a mapové portály (http://geoportal.gov.cz/web/guest/other-portals ). Doporučili bychom Vám informovat se přímo u správců příslušných portálů na možnost využít tyto podklady nekomerčním způsobem pro Vaši magisterskou práci.

Vytvoření map na zakázku nabízejí i komerční organizace, např.

http://www.geodezie.cz/firma/index.html, http://www.kartografie.cz/clanky/zakazkova-cinnost nebo http://www2.planstudio.cz/mapy-internet/ukazky-obrysy.html .

Obor

Geografie. Geologie. Vědy o zemi

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

28.07.2011 12:57

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu