Šlechtický rod Nostitz-Rieneck

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, ve kterém ročníku Almanachu českých šlechtických/rytířských rodů se nachází rod Nostitz-Rieneck. A kde je možné si tento almanach vypůjčit?

Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

Vámi hledaný dokument je digitalizován. Jedná se o Almanach českých šlechtických rodů z roku 2001. Informace o rodě Nostitz-Rienecků se nachází od strany 287 do strany 297. Drobné zmínky o provdaných šlechtičnách z tohoto rodu naleznete i dalších stranách, např. na straně 40 a 137, atd.

Zdroj: Almanach českých šlechtických rodů. Pouzar, Vladimír, ed. [Brandýs nad Labem]: Martin, [1996?]- . http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=001851653&local_base=NKC .

Tištěný exemplář v Národní knihovně ČR je bohužel na vazbě, jinak je k dispozici po objednání k prezenčnímu studiu do studovny. Nicméně, pokud zavítáte do Národní knihovny a zaregistrujete se, můžete si  vytisknout kopii z digitální knihovny Kramerius. Kolegové Vám rádi pomohou. Případně lze kopie za poplatek objednat na adrese reference@nkp.cz .