šlechtický rod Kakonyi

Text dotazu

Dobrý den,
můžete mi prosím poskytnout nějaké informace o Uherském šlechtickém rodu Kakonyi, který byl usazen v 18. a 19. století v Rohožníku (Slovensko současný okres Malacky), případně mne nasměrovat, kde je získat?
Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

z fondu Národní knihovny, báze NKC,  zadáním klíčových slov "šlechtické rody Slovensko" do vyhledávacího formuláře, se Vám zobrazí 17 záznamů k Vašemu dotazu.

Uvádíme příklady :

--

Č.záznamu: 001414449]

Šľachta Bratislavskej stolice / autori: Denis Pongrácz ... [et al.]. -- 1. vyd.. -- Bratislava : Agentúra Luigi, 2004. -- 496 s. : il. (převážně barev.) ; 31 cm

-

[Č.záznamu: 002470363]

Magnátske rody v našich dejinách : 1526-1948 : almanach Slovenskej genealogicko-heraldickej spoločnosti / Frederik Federmayer a kol.. -- Martin : Slovenská genealogicko-heraldická spoločnosť, 2012. -- 379 s. : il. (převážně barev.), portréty, faksim., erby, geneal. tabulky ; 25 cm

                Obsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstřík

Zadáním klíčových slov "genealogie Slovensko" se Vám zobrazí následující záznamy o knihách :

-

[Č.záznamu: 002226178]

Kontinuita a diskontinuita genealógie a heraldiky / [zostavili Šarlota Drahošová, Peter Keresteš, Milan Šišmiš] = Continuity and discontinuity of genealogy and heraldry / [edited by Šarlota Drahošová, Peter Keresteš, Milan Šišmiš]. -- Martin : Slovenská genealogicko-heraldická spoločnosť, 2010. -- 235 s. : il. (některé barev.), portréty, faksim., erby, geneal. tabulky ; 22 cm

-

[Č.záznamu: 001794508]

Šľachtické rody / Drahoslav Machala. -- 1. vyd.. -- Bratislava : Perfekt, 2007. -- 85 s. : il. (převážně barev.) ; 31 cm

-

[Č.záznamu: 001649753]

Príručka ku genealogického výskumu na Slovensku a v slovacikálnom zahraničí. -- Martin : Slovenská genealogicko-heraldická spoločnosť, 2004-. -- sv. : il., faksim. ; 25 cm

- [Č.záznamu: 002470363]

Magnátske rody v našich dejinách : 1526-1948 : almanach Slovenskej genealogicko-heraldickej spoločnosti / Frederik Federmayer a kol.. -- Martin : Slovenská genealogicko-heraldická spoločnosť, 2012. -- 379 s. : il. (převážně barev.), portréty, faksim., erby, geneal. tabulky ; 25 cm

Uvedené (i další)knihy si můžete vypůjčit s průkazkou čtenáře Národní knihovny, http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/stat-se-ctenarem.

Doporučené instituce:

Slovenská národná knižnica. Kabinet genealogie,  http://www.snk.sk/?genealogia a Obecní úřad Rohožník, http://www.rohoznik.sk/ =  historie obce