Slavery form Aristotle to Augustine

Text dotazu

Dobrý den,
pro moji bakalářskou práci mi byla jako klíčová doporučena kniha Petera
Garnseyho: Slavery form Aristotle to Augustine. Vzhledem k tomu, že moje
znalost anglického jazyka není stoprocentní, chtěla jsem se zeptat, zda
existuje nějaké srovnatelné dílo v českém překladu.
Děkuji za ochotu

Odpověď

Dobrý den,

je nám líto, ale bohužel jsme v knihovních katalozích nenalezli žádnou publikaci v češtině, která by se alespoň trochu blížila dílu "Ideas of slavery from Aristotle to Augustine". Problematice otrokářství se mnoho českých knih nevěnuje, ve většině případů je zpracována v románové podobě.

Nejvíce odborných pramenů je opravdu k dispozici v anglickém jazyce, a to i v českých knihovnách.

Kromě toho se obáváme, že zmíněná kniha v angličtině nebude s největší pravděpodobností dostupná ani v českých knihovnách, v žádném zdroji jsme ji nenalezli. Je možné ji případně vypůjčit z fondu některé zahraniční knihovny prostřednictvím mezinárodní meziknihovní služby (MMS). Jedná se o službu placenou, kterou poskytuje pouze několik knihoven v ČR (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_mvs_ifla_knihovny.htm ). Pokud jste registrovanou uživatelkou Národní knihovny ČR, můžete o MMS požádat přímo v naší knihovně, bližší pokyny, včetně poplatků za vyřízení služby, naleznete na adrese http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_mmvsj.htm . V případě, že u nás registraci nemáte, je nutné požádat o MMS prostřednictvím knihovny, kde máte veden čtenářský průkaz.

Použité zdroje:

* Elektronický katalog NK ČR - http://aleph.nkp.cz/cze/nkc

* Souborný katalog ČR - http://aleph.nkp.cz/cze/skc

* Jednotná informační brána - http://www.jib.cz   

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

18.10.2011 09:18

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu