skype, icq

Text dotazu

Doporučíte mi skype nebo icq.?

Odpověď

Dobrý den,

oba programy, tedy icq i skype, maji tu vyhodu, ze jsou zdarma, staci si je pouze nainstalovat do pocitace. Rozdil je vsak v tom, jaky zpusob internetove komunikace uprednostnujete a samozrejme ktery z programu pouzivaji lide, s nimiz komunikovat chcete. Icq slouzi pouze pro textovou komunikaci, daji se s nim prenaset i soubory a ma jeste mnoho dalsich funkci. Naproti tomu skype je telefonovani pres internet, kdy Vam staci mit krome internetu jeste mikrofon a reproduktory nebo sluchatka. Skype navic umoznuje i klasicke chatovani (tedy neco jako icq) bez mikrofonu.
Zalezi tedy opravdu na Vas. Pokud nemate potrebne vybaveni pro skype, pak je pro Vas samozrejme lepsi zvolit icq. Ale pokud ano, urcite bych zvolila skype, i kdyz pak uz neni problem mit skype i icq na jednom pocitaci.
Podrobnosti i s moznosti stahnuti jednoho z mnoha programu pro icq naleznete na http://www.stahuj.cz/komunikace/instant_messengers/icq/icq/ , podobne informace o skype potom na http://www.stahuj.cz/komunikace/telefonie/skype/.