školy se zaměřením na lesnictví 1850-1860

Text dotazu

Které školy v letech 1850 až 1860 a kde, byly se zaměřením na lesnictví. Můj praděd se nar.1837 u Hr. Králové a v r.1866 už byl revírníkem na Moravě. Děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den,

většinou na Wikipedii neodkazujeme, protože nemůžeme ověřit správnost informací v ní, ale tentokrát uděláme výjimku, viz odkaz níže http://cs.wikipedia.org/wiki/Lesnick%C3%A9_%C5%A1kolstv%C3%AD

Další zajímavý odkaz:

http://www.lespi.cz/o-skole/historie

Informace, které hledáte, by mohly být v knize, viz bibliografický záznam níže, bohužel v NK ČR je pouze v Národním konzervačním fondu (NKF) a to je fondu archivní, knihy z něj se půjčují jen výjimečně a ve zvláštním režimu.

Foltánek, Vladimír, 1949-

125 let středního lesnického školství na Moravě : 1852-1977 / Sest. a red. Vladimír Foltánek ; Mirjam Čech: K slavnému výročí lesnického školství na Moravě, [úvod] ; Kresby: Jan Jaroš  Hranice na Moravě : Stř. lesnická techn. škola, 1977 -- 1. vyd.

99 s. ; 8°

Tuto knihu má ale ještě Moravská zemská knihovna v Brně, viz níže; výpůjční režim tam není tak přísný.

    Foltánek, Vladimír

   125 let středního lesnického školství na Moravě : 1852-1977 / Sest. a red. Vladimír Foltánek ; Mirjam Čech: K slavnému výročí lesnického školství na Moravě, [úvod] ; Kresby: Jan Jaroš

   1. vyd.

   Hranice na Moravě : Stř. lesnická techn. škola, 1977

  BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. 2-0777.961 Zmínky o lesnickém školství v historii jsou i v dalších publikacích, např.:

     110 let lesnickeho skolstvi v Pisku. -- Vyd. 1.. -- Pisek : Stredni lesnicka skola, 1995. -- [36] s. : il. (nektere barev.) ; 21 cm

     ISBN 80-901852-1-5 (Amalthea : broz.)

     Podnazev na obalce: historie a soucasnost -- Chronologicke prehledy. -- Obsahuje bibliografii

     Stredni lesnicka skola (Pisek, Cesko)

      * Stredni lesnicka skola (Pisek, Cesko)

      * lesnictvi -- 19.-20. stol.

      * lesnicka politika -- 20. stol. -- Cesko

      * stredni lesnicke skoly -- Cesko -- 19.-20. stol.

      * Pisek (Cesko)

      * vyrocni zpravy

     Signatury:* 54 H 233250

     170 rokov lesnickeho vys. skolstva v CSSR : 25 rokov VSLD vo Zvolene : 1807-1952-1977 / Autor: Adolf Priesol. -- 1. vyd.. -- Zvolen : Vysoka skola lesnicka a drevarska, 1977. -- 221 s. ; 8

     Rus., nem., a angl. souhrny -- Tb. -- Obr. pril.

     Priesol, Adolf

     Vyssi odborna skola lesnicka a Stredni lesnicka skola Bedricha Schwarzenberga (Pisek, Cesko)

     Almanach - 120 let ceskeho lesnickeho skolstvi v Pisku 1885-2005. -- Pisek : Vyssi odborna skola lesnicka a Stredni lesnicka skola Bedricha Schwanzenberga : Sdruzeni absolventu a pratel lesnickych skol piseckych : Nadacni fond lesnickych skol, 2005. -- 144 s. : il. (prevazne barev.), portrety ; 24 cm + 1 mapa skolniho polesi Hurky (46 x 31 cm) + 1 l. obr. pril.

     ISBN 80-239-7301-0 (v knize neuvedeno : vaz.)

     Pod nazvem: lesnicke skoly Pisek -- V kartonovem prebalu

      * Vyssi odborna skola lesnicka a Stredni lesnicka skola Bedricha Schwarzenberga (Pisek, Cesko)

      * lesnictvi -- Cesko

      * stredni lesnicke skoly -- Cesko

      * stredni lesnicke skoly -- dejiny

      * Pisek (Cesko)

      * almanachy

     Signatury:* 54 F 082709