skloňování příjmení Divoký

Text dotazu

Správný tvar 1. pádu množného čísla - příjmení Divoký - manželé Divocí či manželé Divokých ?

Odpověď

Dobrý den,

Internetová jazyková příručka Ústavu pro jazyk český AV ČR, uvádí skloňování v 1. p. mn. č. jména Novotný

1. p.  přijeli k nám Novotných, Novotní

Analogicky u příjmení Divoký, budou správně obě možnosti, tedy Divokých i Divocí.

Použité zdroje

Internetová jazyková příručka Ústavu pro jazyk český AV ČR, Dostupné z: https://prirucka.ujc.cas.cz[…]taz=p%C5%99%C3%ADjmen%C3%AD