Skleničková, Jaroslava: Jako chlapce by mě zastřelili

Text dotazu

Prosím zjistit přesný název knihy "Kdybych byla chlapec, tak mě zastřelili" Podle kusých informací čtenáře, by se mělojednat o historii vypálení Lidic nebo Javoříčka. Děkuji za poskytnutí informací o tomto titulu.

Odpověď

Dobrý den, patrně jde o následující knihu. Podařilo se nám ji vyhledat v České národní bibliografii (http://sigma.nkp.cz/F/).

Skleničková, Jaroslava, 1926-
Jako chlapce by mě zastřelili-- : příběh nejmladší lidické ženy / Jaroslava Skleničková ; k vydání připravila Jana Havlíková. -- Vyd. 1.. -- Praha : Prostor, 2006. -- 158 s., [16] s. obr. příl. : il. (některé barev.), portréty, faksim. ; 18 cm. -- (Česká paměť ; sv. 6) ISBN 80-7260-164-4 (váz.) : Kč 195,00
 * Skleničková, Jaroslava, 1926-
 * Lidice, vyhlazení, 1942
 * válečné zločiny -- Československo -- 1942
 * druhá světová válka, 1939-1945 -- Československo
 * děti a válka -- Československo
 * Lidice (Česko) -- dějiny
 * autobiografické vzpomínky