Skladování

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se Vás, prosím, zeptat na přesný význam pojmu "skladování". Předem děkuji.

Odpověď

Níže naleznete definice termínu „skladování“ z encyklopedických publikací. Pro zajímavost připojuji také výklad termínu „sklad“.

Encyklopedický institut. Malá československá encyklopedie. [D.] 5, Pom-S. Praha: Academia, 1987. 998 s.

skladování, uchovávání sklizených zeměd. produktů bez ztrát a bez změny kvality až do doby použití. Ke s. se používá jak uzavřených stav. objektů (skladů), tak i venkovních skládek nebo speciálně upravených venkovních prostorů.

Universum: všeobecná encyklopedie. Díl 8, R-So. Praha: Odeon, 2001. 656 s. ISBN 80-207-1070-1.

skladování (uložení, uskladnění), obch. právo úschova pohyblivých mrtvých věcí (kromě cenných papírů, → depotní obchody) v prostorách pro tento účel vyhrazených (skladiště, sklady, zásobníky, sila).

Všeobecná encyklopedie ve čtyřech svazcích. Díl 4, Ř-Ž. Praha: Nakladatelský dům OP, 1998. 717 s. Encyklopedie Diderot. ISBN 80-85841-37-1.

sklad, prostor, objekt používaný ke skladování, vybavený skladovací technikou. Podle dispozice jsou s. etážové, halové, hlavové, otevřené, kryté, podle funkce obchodní, tranzitní, průtokové, konsignační (zřizované u odběratele na jeho účet a riziko), nájemné a veřejné. Podle tech. vybavení jsou s. ruční (s ruční manipulací), mechanizované (s transportéry, výtahy, nakladači a vykladači) nebo s. plně automatizované, vybavené obvykle počítačem řízenými regálovými zakladači.