Skartace zdravotnické dokumentace

Text dotazu

Dobrý den, jsem klinický psycholog, končím praxi, kterou předávám kolegyni. Potřebuji však skartovat starší dokumentaci. Prosím o zprávu, na jakou firmu, případně telefon (mail) se obrátit. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, v Praze působí více skartačních firem. Stačí zadat do vyhledávače " skartace Praha" a můžete si vybrat dle podmínek. např. https://www.bezplatna-skartace.cz/.

Pravidla pro uchovávání a skartaci zdravotnické dokumentace určuje vyhláška č.98/2012Sb., o zdravotnické dokumentaci, v platném znění.

U ambulantních specialistů je skartační lhůta dle vyhlášky 5let od posledního vyšetření pacienta. Je třeba však ještě upřesnit, že tato doba uchovávání zdravotnické dokumentace vedené o pacientovi jedním poskytovatelem počíná běžet dne 1.ledna následujícího kalendářního roku po dni, v němž byl proveden poslední záznam ve zdravotnické dokumentaci pacienta. Vždy se tedy ve skutečnosti jedná o lhůtu 5 nebo 10let a ještě se přičítá část roku, ve kterém nastala vyhláškou přepokládaná událost( poslední vyšetření, změna registrujícího poskytovatele či úmrtí pacienta) .

Použité zdroje

internet