skalní tor u obce Rohozná (Trhová Kamenice).

Text dotazu

https://www.treking.cz/regiony/skalni-tor.htm

Dobrý den, prosím o jakékoliv informace o skalním toru u obce Rohozná u Trhové Kamenice. Zajímají mě historické fotografie, encyklopedické záznamy, místní tradované zachycené zkazky v místní literatuře, nákresy, cokoliv. Velmi děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

zkuste se podívat na níže uvedené odkazy snad tam naleznete nějaké informace.

Zde naleznete spíše všeobecné informace turistického rázu:

Tyto odkazy se týkají spíše geologického uspořádání relevantní lokality:

Tyto dva odkazy pro Vás budou nejpřínosnější, jsou na Českou geologickou službu, konkrétně na její archív a knihovnu, zde byste mohl nalézt potřebné informace. Případně se na můžete obrátit o radu:

Níže máte odkaz na všechny služby, které Český geologický ústav nabízí:

V publikaci J. Rubína se pak na str. 66 se nachází heslo o skalním toru všeobecně:

  • RUBÍN, Josef a kol. Atlas skalních, zemních a půdních tvarů. Vyd. 1. Praha: Academia, 1986. 385 s.