sirény na uctění památky obětí útoku 11. září v ČR

mám mlhavou vzpomínku na to, že jsme po 11. září 2001 měli během školního vyučování minutu ticha a městem zněly sirény, ale nedaří se mi o tom nic najít. Bylo to nejspíš rok poté, ale nejsem si jistá. Poradíte mi prosím nějaký zdroj, ve kterém by se o tom psalo?

Děkuji.

státní smutek za oběti teroristického útoku dne 11. září 2001 byl vyhlášen na poledne 14. září 2001.

"Státní smutek vláda vyhlásila naposledy na 14. září 2001 [článek z roku 2011, pozn. PSK]. Češi tehdy vyjádřili solidaritu s oběťmi teroristických útoků na USA z 11. září. V celé zemi se v poledne rozezvučely sirény a kostelní zvony, lidé drželi tři minuty ticha, státní vlajky na veřejných a úředních budovách byly i tehdy na půl žerdi."

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/statni-smutek-za-havla-bude-tri-dny-vlada-ho-chce-uctit-i-zakonem.A111219_154334_domaci_kop

Další volně dostupné články, které státní smutek ze dne 14. září 2001 zmiňují:

Pokud byste potřebovala dobové záznamy k dané události, předpokládáme, že státní smutek ze dne 14. září 2001 zmiňovaly všechny hlavních deníky dne 14. září a 15. září 2001.

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

15.07.2019 08:00